Rozproszona gra współtwórców Wiedźmina

Dzięki Pulsowi biznesu dowiedziałem się o projekcie Media 3.0, którego celem jest wsparcie kapitałowe i merytoryczne dla projektów z dziedziny innowacyjnych, przełomowych i rewolucyjnych technologii. Spośród 475 wniosków wyłonione zostanie finałowe 12 firm, które otrzymają wsparcie do 200 tysięcy euro.
Informacja ta umknęłaby pewno mojej uwadze (np. projekt na system informatyczny traktujący parafię jako przedsiębiorstwo - sic!) gdyby nie koncepcja Macieja Szcześnika, Marka Ziemaka i Macieja Czerwonki, która ma na celu stworzenie gry dla każdego. Pomysłodawcy pracowali w CD Projekt nad znanym wszystkim Wiedźminem.
Według Pulsu biznesu gra powstałaby do półtorej roku i przeznaczona byłaby dla osób, które mają kilka minut na granie jak i kilka godzin.
Zapytałem Macieja Czerwonkę o bliższe informacje na temat tego projektu, niestety w tym momencie, gdy przechodzi on etap pre-inkubacji (w ramach Media 3.0.) nie może wiele więcej na ten temat powiedzieć niż podano w Pulsie biznesu.
Pozostaje bacznie śledzić dalsze losy projektu rozproszonej gry.

Warto zwrócić uwagę również na pomysł Marcina Dąbrowskiego, który w planach ma zakup technologii motion capture (wykorzystywanej m.in. przy filmie "Avatar").
Więcej informacji na stronie Pulsu biznesu w tym miejscu.
Źródło: Puls biznesu

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget