Puszka Pandory # 3: Elfia układanka - Hylerlrond

Hylerlrond to magiczny przedmiot dosyć często używany przez elfów - hipnotyzerów w Starym Świecie. Pozornie jest to zwykła szklana, przeźroczysta kula o jasnozielonym zabarwieniu z zatopionym wewnątrz kryształem górskim. Ich rozmiary są różne, choć najczęściej spotykanymi są te wielkości pięści, ale opisywano i takie które miały łokieć średnicy.
Jest swoistego rodzaju układanką, którą uaktywnić można wyłącznie w stanie hipnozy. Gdy układający wprowadzi się w już w ów stan, kula wydaje się nieco powiększyć i staje bezładną plastyczną masą w kształcie kuli o tysiącach barw.
Chodzi o to, aby uformować barwy kuli i uporządkować je od najjaśniejszego do najciemniejszego. Postać w trakcie układania jest całkowicie oderwana od rzeczywistości (wyrwać ją z tego stanu może jedynie fizyczny lub magiczny atak). Elfy układają ją średnio przez kilka - kilkanaście miesięcy i jest ona wielce popularną formą rozrywki szczególnie w większych leśnych społecznościach np. Athel Loren. By ustalić ile czasu elf będzie układał Hylerlrond, MG wykonuje sekretny test Int. Na ułożenie Hylerlonda poświęci kilka kwadransów wieczorem przez rok (10 miesięcy - różnica pomiędzy obecną wartością Int, a udanym testem/ 10).
  • Aby móc układać kulę należy posiadać umiejętność Hipnoza lub ktoś inny musi wprowadzić w stan hipnozy układającego.
  • W ważkich sytuacjach należy wykonać test Opanowania. Nieudany oznacza wyrwanie się z hipnozy. Przez najbliższą dobę elf nie może próbować układać Hylerlrond.
  • Osoby nie będące elfami ryzykują po nieudanym teście Opanowania szansę na utratę 1 P.O./ miesiąc.
  • Jeśli przed układaniem hipnotyzujący zaintonuje elfią pieśń Hylerlrond'al-a ( a przede wszystkim nauczy się jej) wszelkie test Opanowania podczas układania są bardzo proste (+10).
  • Układający może przerwać zabawę w każdym momencie - stan ułożenia kuli pozostaje następnym razem taki jak w momencie przerwania.
  • Elfia Układanka wpływa na umysł i ciało - postać po wyrwaniu się z hipnozy uważa, że jest wypoczętą (tak jak gdyby spała bądź przechodziła proces Prani’ia Mózgu) - niestety dotyczy to wyłącznie elfów. Inne rasy przy następnym wypoczynku będą spały dłużej o czas poświęcony na układanie.

Korzyści jakie płyną z ułożenia tej układanki pozostawiam w gestii MG. Zazwyczaj może to być bonus +10 do Opanowania i/lub Inteligencji, dodatkowa umiejętność etc.

Sam przedmiot sprawdza się doskonale choćby dla ukazania tła przygody (np. różnic w postrzeganiu świata, odrębności kulturowej elfów i ludzi, etc.), kradzież takiego przedmiotu może być doskonałym celem przygody (w karczmie podchodzi do Was zakapturzony elf i mówi że ukradziono mu ...układankę-heh).  
Sama układanka wyceniana jest przez Mistrza Szkarłatnego Lombardu w Marienburgu na 500 ZK.
Ilustracja:  Wikipedia

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget