Prehistoria RPG w Polsce - sprostowanie

Muszę przyznać popełniłem błąd. Kiedy w 2006 -2007 roku zbieraliśmy informacje na temat historii RPG w Polsce przeoczyłem/przeoczyliśmy jeden tekst.
Tekst Darosława Jerzego Torunia z 1984 roku, październikowego numeru Fantastyki pt. "Pierwsze wejście w "role playing games".
Dzisiaj rano Anonimowy Czytelnik mojego bloga podesłał mi zdjęcie tej strony z Fantastyki, poszedłem więc na stare mieszkanie, gdzie zostało sporo moich książek, gier i właśnie magazynów. Znalazłem ten numer, zeskanowałem i podrzucam wszystkim zainteresowanym.
Tak jak pisałem w komentarzach pod tamtym wpisem, nie zmienia to faktu (z całym szacunkiem dla pracy D.J.Torunia w propagowanie gier fabularnych w Polsce), że pierwszą osobą, która cyklicznie pisała o grach fabularnych był Jacek Ciesielski.
Kiedyś, gdy znajdę nieco więcej czasu przejrzę te wszystkie stare numery Fantastyki - przypominam sobie że w relacjach z konwentów już wtedy pojawiały się właśnie wzmianki o grach RPG.
Oczywiście tamten tekst zeedytowałem i poprawiłem.

Tekst do pobrania z tego miejsca
PS. W sumie nie wiem jak przeoczyłem ten numer. Ukazała się w nim pierwsza cześć powieści Edgara Rice Burroughsa Księżniczka Marsa. Przygody kapitana Cartera czytałem wielokrotnie i to właśnie z Fantastyki (wycinało się i zszywało wtedy samemu powieści z środka numeru). Dziś kiedy przejrzałem ten numer, jeszcze jedna rzecz jest warta odnotowania- na drugiej stronie znajduje się artykuł pt. Przegląd fanzinów polskich. Jednostronicowy tekst omawiający początki nieprofesjonalnych magazynów SF - pierwszy ukazał się już w 1976 roku i nosił nazwę Informator Miłośnika Fantastyki.
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget