Linux, Steam i MMORPG

Nie ma co ukrywać użytkownicy linux-ów nie mają zbyt dużego wyboru pośród gier cRPG, MMORPG itp. Ostatnią produkcją stricte cRPGową, w którą się zagrywałem był chyba Neverwinter Nights.
Ani Planeshift, ani Freedroid jakoś mnie nie zachwyciły.
Sytuacja ta jednak może ulec zmianie. Wczoraj na stronie Warsztatu pojawiła się wiadomość o uruchomieniu Steamu przez firmę Valve Corporation  dla Mac OS.
Końcem lata użytkownicy opensource'owego Linuxa bedą mogli również się cieszyć Steamem. Według redakcji serwisu Phoronix Steam już wspiera takie tytuły jak Unreal Tournament 2004, World of Goo, Enemy Territory: Quake Wars oraz Doom 3, w przygotowaniu są wersje Half-Life 2, Counter Strike: Source oraz Team Fortress 2.
Fanom komputerowych gier fabularnych używających linuksa pewnie przyjdzie poczekać jeszcze jakiś czas na ulubione gry, ale to i tak dobra wiadomość.
Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Na pocieszenie kilka MMORPG, w które można pograć na linuksie:
Steam to platforma internetowa, pozwalająca na kupowanie i ściąganie gier komputerowych,oferuje również ochronę antypiracką, aktualizacje i wsparcie społeczności.
Źródło: Warsztat

Prześlij komentarz

Nie do konca masz racje. O ile natywnych aplikacji faktycznie nie jest za wiele, to mozna spokojnie uruchomic znaczna czesc gier na Window$ poprzez WINE. Dzieki temu mozna np grac w WOW-a.

Wiem, Wiem zdaje się że w WAR też da się pograć.
Jednak chodziło mi o programy natywne. Listę gier, które uruchamiają się poprzez Wine mam gdzieś w zakładkach i jest faktycznie spora.
Nie chciałbym sobie dużo obiecywać ale Steam dla Linuxa to krok w dobrym kierunku, choć to samo powtarzano z 3-4 lata temu, gdy NvN wszedł na OS Linux.

http://developer.valvesoftware.com/wiki/Steam_under_Linux

Metody instalacji Steam pod Linux-em.

Dyskusja o natywnych aplikacjach pod Linux-a jest raczej bezsensu z powodu minimalnej popularnosci naszego ulubionego systemu. Za maly rynek dla producentow :/
Ja zdecydowanie wole dopracowana emulacje i biblioteki typu winelib. Jeden program napisany pod Windows ale dobrze dzialajacy pod Linuxem ;)

O dzięki APJ za ten link! W wolnej chwili obadam.

Polecam tez:

http://www.linuxgames.com/

http://happypenguin.org/

Wszystkie komputery w moim domu dzialaja pod jakas wersja Linuxa, nawet laptopy moich dzieci. Jedynie maszyna do gier oraz moj laptop do testowania oprogramowania maja po dwa a wlasciwie trzy systemy operacyjne, Linux, FreeDOS oraz Windows XP.

Jeden link znałem, drugiego nie. Dzieki! Bo polskie http://gry.ubuntu.pl/ to raczej niemrawe jest.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget