Wznowiony Elric!

Mongoose Publishing zapowiedziało na sierpień tego roku ponowne wydanie Elric ! Elric! bazuje na powieściach Michaela Moorcocka, wymagany będzie podręcznik do Runequesta II, sam Game Core Rulebook kosztował będzie 39.99 dolarów i liczył 256 stron. Warto wspomnieć, że współautorem Elric! (z 1993 roku) jest Lynn Willis, odpowiedzialny za wydany w Polsce Zew Cthulhu. Kolejnymi podręcznikami będą: The Elric of Melnibone Companion  Elric Supplement, Bright Shadows  Elric Sourcebook, Magic of the Young Kingdoms, Elric: Dream Realms, Elric Cults of the Young Kingdoms.

Źródło: ICv2, Orcsnet.com

Prześlij komentarz

Ostatnimi czasy zastanawiałem się czy w ramach kolekcjonerskich zopatrzyć się w podręcznik do Runqesta. Teraz już wiem, że musze to zrobic jak najszybciej. Cykl o Elryku był jednym z pierwszych jakie przeczytałem w swojej karierze RPG-owca. Podręcznik do gry zawsze chciałem mieć ale, albo był za drogi albo niedostępny.

".. Arioch, czeka na ciebie..."

Miałem kiedyś RQ w domu, jednak jeszcze za czasów wszechobecnego ksero.

"Elric!" to jeden z najgorszych systemów fabularnych, w jakie mi dane było kiedykolwiek zagrać. W przeciwieństwie do Starego Świata uniwersum Moorcocka jest jednowymiarowe. Podobne zdanie mam zresztą o twórczości Moorcocka - tak kiepski warsztat językowy jak on mają chyba tylko autorzy harlequinów.

Zupełnie się zgodzę. Jednak każdy z nas swego czasu zaczytywał się i w Panu na M. a i Howardzie.

Ja zaś będę oponował.
M.M. ma dobry, choć specyficzny, warsztat językowy. Obok Zelaznego to czołowy przedstawiciel Nowej Fali (teraz to raczej "starej") w fantasy.
Niestety, zaistniał u nas w koszmarnych przekładach w czasie dzikich tłumaczeń na kolanie.
"Gloriana", "I ujrzeli człowieka", cykl "Wieczny Wojownik", cykl o "Corumie" i o "Elriku" - to dzieła nierówne, zgoda, ale bardzo istotne dla rozwoju gatunku.

Ależ Maestro! Tego co ten Pan wypisywał nie "poprawią" nawet nasze koszmarne tłumaczenia.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget