Untold: Card-Based Role Playing Game

Untold to "rewolucyjna" gra łącząca elementy RPG i CCG (kolekcjonerskich gier karcianych), nazwana CBRPG (™), czyli Card-Based Role Playing Game. Wedle autorów nie są potrzebne do niej podręczniki czy karty postaci, zaś przygody kupuje w zestawach po 17 lub 53 karty.
Kiedy czytam "rewolucyjna" mam dosyć mieszane uczucia, pozostawiające mnie w kropce (whitewolf'owej). Gry podobne do Untold powstają bodajże od lat 80 tamtego stulecia, także zastanowiło mnie czy zdobędzie ona szersze uznanie.
Po pobieżnym przejrzeniu strony zaobserwowałem najbardziej nielubiane przeze mnie elementy gier np.:  deck'i za 10,95 $, 5 rund równe jest jednej minucie czy wreszcie quick ref card do złudzenia przypominający ...uproszczoną kartę postaci.
W zderzeniu rewolucyjności z "fast, flexible, furious, and fun*  - bo tak rekomendowana jest ta gra, ma ona jednak zbyt dużo atutów jak dla mnie...


Untold na rynek wprowadza Wandering Men Studios. Więcej informacji o samej grze można znaleźć na jej stronie  lub zobaczyć na filmie z GenConu

*pobija Savage Worlds na starcie o jedną literkę!
Źródło: EnWorlds


Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget