Społecznościowe tworzenie zakładek

Przez szereg lat korzystania z internetu jakiekolwiek próby uporządkowania przez mnie swoich zakładek nie udały mi się nigdy. Zawsze i odwiecznie panuje w nich chaos i nawet nie wiem ile ich mam i w ilu folderach.
Z tego co wiem to nie tylko moja przypadłość, a również kilku moich znajomych.

Paweł Wimmer jakiś czas temu w vBeta poinformował  o nowej testowej usłudze jaką jest Google Social Bookmarks, czyli społecznościowe tworzenie zakładek.
Generalnie jest to usługa, która pozwala na wspólne tworzenie zakładek np. osobom o podobnych zainteresowaniach. Z pozoru więc wydaje się być doskonałym narzędziem dla osób zainteresowanych np. grami. Jednak rzeczywistość pokaże czy przyjmie się ona, czy po prostu podzieli los Notatnika czy Knolla.

Dotychczas znalazłem tylko kilka wspólnych list związanych z grami, między innymi są tam angielskojęzyczni wydawcy gier.
Utworzyłem testowo dwie wersje zakładek: RPG z kilkoma angielskimi grupami (publishers, sities, czy skopiowana grupa D&D) i analogiczny odpowiednik polskojęzyczny: gry fabularne z polskimi wydawcami, stronami, czy blogami etc.
Znaleźć je można bardzo prosto w wyszukiwarce zakładek.
Paweł Wimmer w swoim wpisie wyłuszcza dokładnie i bardzo przystępnie do czego owo Google Social Bookmarks służy, a więc odsyłam do tego tekstu.

Nie działa w niej parę rzeczy jak np. wyszukiwarka blogów etc., nie ma też takiej funkcjonalności jak wspomniane przez mnie Zotero, ale na pewno łatwiej  usystematyzować takie przepastne zbiory zakładek z delicious jak np. te oznaczone tagiem RPG.

Najsampierw jednak trzeba zacząć korzystać z czytników RSS, bo dla wielu osób w tym kraju Really Simply Sindication to nadal czarna magia.
A jak zacząć korzystać z czytników tłumaczy doskonale tekst zamieszczony na oficjalnym blogu AdWords pt. Za dużo informacji na blogach? Wypróbuj Czytnik Google! lub ten na blogu Pawła Szymczaka: Jak czytać blogi i komentarze - dla nietechnicznych.
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget