Pokażę Wam sztuczkę #3

Natknąłem się na dosyć ciekawą stronę, która przyćmiewa obydwie poprzednie sztuczki. W tej pierwszej pokazałem jak stworzyć swój serwis informacyjno - blogowy za pomocą stron startowych i RSS'a. Druga sztuczka dotyczyła stworzenia serwisu społecznościowego w prosty i bardzo szybki sposób, co wykorzystał np. Tomakon tworząc swój serwis Fate-RPG
Dzisiaj za sprawą one.jack'a prowadzącego blog Web 2.0 z pozycji 50-latka  znalazłem stronę do tworzenia gazety (newspapera) pochodzącego ze strumienia informacji jakim jest Twitter.
Twitter jest nie do ocenienia, a potencjał jaki w nim tkwi można było zaobserwować w obliczu kampanii wyborczej Obamy, czy nie wspominając o tak posępnej tragedii w Smoleńsku (w Trending Worldwide dominowała w sobotę Polska).

W tej pierwszej sztuczce z lutego tamtego roku, pisałem o tym że prędzej czy później powstanie eRpegowa Agenecja Prasowa. Rok później Darken, Trzewik & spółka stworzyli informacyjny serwis gry-fabularne.com. Przyjęto go ciepło, bowiem wypełniał niszę w polskim półświatku eRPGowym. 
Jednak rok czasu to dla internetu i technologii spory kawał czasu.

Dzisiaj wystarczy 60 sekund aby stworzyć taki serwis informacyjny czego przykładem jest Paper.li, strona która przedstawia wiadomości w przystępny i przejrzysty sposób. Tak przykładowo wygląda newspaper o nazwie  Gry fabularne.

Gromadzi on wieści z 26 serwisów/ wydawnictw zajmujących się grami fabularnymi w Polsce i 102 (już!) aktywnych blogerów piszących o RPG, których obserwuję/ śledzę za pomocą czytnika RSS. Dodatkowo znaleźć można tam krótkie informacje z mikroblogów takich jak np. blip. 
Moim zdaniem to niezwykle rewolucyjna zmiana w podejściu do informacji - wyklucza czas, którzy poświęcają newsmani na wyszukanie, zamieszczenie i wreszcie korektę tejże wieści. Paper.li podaje nam je wprost na tacy, co więcej umożliwia podgląd tych wiadomości.

Z pozycji odbiorcy, który niechętnie zagląda na kilka różnych stron to spore ułatwienie - nie wymaga korzystania z czytnika RSS, Twittera, logowania się na stronach czy czegokolwiek innego. 

Wszystko w jednym miejscu dla miłośnika RPG w przejrzystej i przystępnej formie.
Ktoś kto ma ochotę być na bieżąco z grami fabularnymi może skorzystać z kanału RSS, lub bezpośrednio z Twittera, jednak najwygodniej jest chyba zajrzeć na stronę Paper.li - Gry fabularne.

Ktoś, kto jest zabiegany i nie ma czasu na śledzenie tych informacji na bieżąco może "zamówić" sobie newsletter bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową (opcja notify me) w pasku. Od tego momentu co 24 godziny na skrzynkę pocztową wpadną wieści z Polski.

Zupełnie podobny jest Newscreed, nie ma on jednak tak ciekawej formy jak Paper.li, przygotowałem na nim Gry fabularne (przykładowo wrzuciłem serwisy RPG, blogi RPG i mój blog).


Jeszcze inną opcją znacznie ciekawszą niż przygotowany przez Google Reader Play (o kŧórym już wspominałem na blogu) jest dodatek do Firefoxa, swoistego rodzaju nakładka na Google Readera o nazwie Feedly. Pokazuje nam wieści z kanału Google Readera w mashupowo - magazynowej formie. Jest to również ciekawe rozwiązanie dla osób, które mają dziesiątki, albo setki subskrybowanych kanałów.


Czyżby czas newsmanów minął?

Prześlij komentarz

Hej, tu, jak można się zorientować po podpisie, charleene, autorka bloga o jakże wymyślnym adresie charleene.wordpress.com. Piszę, bo linkujesz mojego bloga jako bloga o grach fabularnych, co jest samo w sobie bardzo miłe, ale on... No... Jest raczej prywatny, czyli o wszystkim i o niczym. O erpegach są chyba dwa wpisy, z czego tylko jeden sensowny ;-)

Ok. Już usunąłem. Przepraszam, w sumie znalazł się tam przez przypadek bo był w moich dwóch folderach subskrybcji.

Dzięki, na próbę zainstalowałem Feedly, zapowiada się obiecująco.

Chyba jest coś ze mną nie tak, gdyż czasem zapominam korzystać nawet z blogowych agregatorów i wszystkie adresy po kolei wklepuję w przeglądarkę. Z drugiej strony chyba sprawia mi to przyjemność :D

Cała przyjemność po mojej stronie Staszku. Omlet ja juz nie wyrobiłbym mam ponad 0,5 k RSSów

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget