Oglądalność działu rośnie od lat...

"Nie pierwszy raz staje mi" pośmiać się z tekstów, zachowań oraz podobnych tego typu wieści. "Oglądalność działu RPGO (powoli) rośnie od lat" tymi słowami skomentował Zast. Red. Naczelnego likwidację działów w nobilitowanym (przeze mnie) serwisie do rangi najfachoVszego i najkrucalepszego. Likwidacja w myśl prierestrojki i poprawności polterycznohisterycznej nazwano "Porządkami" tudzież "archiwum".
Nie "dziękujemy za uwagę"; bądź "z przykrością informujemy, iż azaliżby"...

W czymże leży przyczyna likwidacji, mogą zapytać co dociekliwszy Czytelnicy tak popularnych działów WoD i L5K?
Czyżby w tym, że "zarchiwizowano" i nadano "Stempelki i Wstęgi Poległym Portierom" oraz "Pasy Portiera"?
A może w tym, że działy są tak popularne, iż wśród Członków Kapituły Największego Konkursu na Najlepszy (wręcz i oburącz) Scenariusz w Kraju (znan wszem i wobec) Quentin, są sympatycy L5K?
A może w tym, że zlikwidowany dział to mroczna droga Chiefa Translatorów na Bałtyk, Ziemie Odzyskane, Wyzyskane i Najdroższe sercu Obmarzłemu Kainity?
A może po prostu w tym, że fachoVość "rośnie od lat".
A może w tym, że brak nałkowców, którzy przez szereg lat prowadzili prężnie dział nałki, sprawdzali konstelacje, zaglądali do teleskopu Hubbla'a, by w końcu oddać się (dzięki legitymacjom) pracy najwyższych stanowiskach i w NASA i KIEŁBASA.

PS.Dziekuję Bacznemu Czytelnikowi mojego bloga za sagnylizowanie mi tej jakże radosnej wieści, która niewątpliwie wpłynie "pozytywnie na szybkość podejmowania kluczowych decyzji przez administrację serwisu, a to samo w sobie jest niewątpliwie bardzo pozytywnym skutkiem". Cieszmy się, albowiem "Czas zmian jest bliski" jak to mawia pewien przedstawiciel panteonu Bóstw Wyimaginowanych

PSS. Wspomnijcie Czytelnicy mojego bloga, że taka "nowomowa" uprawiana była już za Gomułki vide videło, resztę znacie lub poznacie za sprawą Google'a.


Prześlij komentarz

No dobra, osoba niezorientowana nic z tego nie rozumie ;> Dobrze knuję, że Polter zamknął dwa działy RPG?

Ale co ma Borejko tłumaczyć. Polteroidy są u niego zawsze na tapecie.
Inna rzecz że ma racje.

@Toread
Wspomniano tu o dwóch najpopularniejszych, ale nie tylko im się dostało. Niszowy Earthdawn na przykład też dostał "stempelek".

Czasami działy trzeba zamknąć, to akurat rozumiem. Ale faktycznie cyrk się robi, jak mówi się w tym kontekście o "rozwoju", "porządkach" i innych przez Borejkę zacytowanych "pozytywnych skutkach" :-)

oj tam, oj tam
IMVHO (szkoda że takich skrótów już się nie używa) od dawna na P... ciekawe rzeczy to newsy raz na jakiś czas (1/kwartał) i jeden na 100 wpisów blogowych. Tekstów ciekawych jak na lekarstwo.
Kuniec świata panocku, kuniec świata.

@Toread: Piszę zazwyczaj do ludzi, którzy wiedzą co to gry fabularne i bywają na "największych Porterach".
@Anonimowy: A i owszem, acz nie bez przypadku owa uraza urosła, jakoby to powiedział pewien szlacheć.
@Ajfel: No cóż o ED nie wiedziałem, ale pozytywne skutki to już smiech na sali (przed monitorem oczywiście).
@Se'Bastian vel Kaellion: Taka scena jest na jednym z MPythonów filmie (przytaczana postokroć przeze mnie): tonie wyspa, jej władyka jest po szyję w wodzie. On nie mówi o końcu świata tylko o tym, że to chwilowe topnięcie i nic nam nie grozi.

Szkoda. Tylko całkowita zmiana ekipy redakcyjnej zmieniłaby cokolwiek w poczynaniach tego serwisu.

Dział WoD był nieaktywny od dłuższego czasu - w sumie w momencie kiedy funkcjonował, to 'wierchuszka' raczej w niczym nie pomagała (częściej na odwrót) i wszyscy tam coś robili w sumie tylko dla kumpli. Nic dziwnego, że go zarchiwizowali, skoro udało się go zarżnąć ;)

Dział L5K nie został nawet powiadomiony specjalnie o tym, że jest archiwizowany, Ree zaś nazwał (oczywiście na zamkniętym forum) pożegnanie redaktorów działu w newsie i odejście 'fochem'. Przyznał również, że nie widział powodu, żeby redaktorów zamykanych działów o takim detalu, jak zamknięcie działów poinformować. Jak również sprawa była oczywiście do dyskusji, z odgórną zapowiedzią, że ona i tak nic nie zmieni.

To właśnie spotkało dział ED, bo aktualizacje się nie podobały Ree i był za mało popularny.


Powodem 'postępu' jest chęć pokazania na stronie głównej tylko najładniej wyglądających działów z dużą ilością aktualizacji.

@Drone:Ekipa, ekipą. Tylko że to zastępcy. Rujnuje się pracę wielu osób jak to się mawia w trakcie kampanii wyborczych.

@Szczur. Aktywny, nieaktywny wspomnij jednak że była to jakby nie było niezwykle popularna gra w Polsce do czasu oczywiście. Jednak wewnętrzne przepychanki, które są naszą chyba narodową cechą skutecznie doprowadziły do likwidacji/ i lub "postępowych zmian".
Co do ED jestem zdziwiony - na rynku WoDowym dzieje się trochę - pokazał to choćby KaKa na Oneirosie, a ED jakoś tam funkcjonował, choćby informacyjnie.
Miejsce mogą zająć popularniejsze działy np. Armii Apokalipsy.

Niezwykle popularna to była jakiś czas temu (i to w dominującym stopniu wąpierz), potem z tą popularnością było trochę gorzej. Nowa edycja zaś miała dwa boomy - jak wyszła na Zachodzie i jak miała wyjść w PL. Bo jak wyszła w Polsce to było już trochę po ptokach, zwłaszcza patrząc na ślimacze tempo zarówno tłumaczenia jak i wydawania czegokolwiek poza podstawką.

Teraz znowu ISA ma wypuścić jakiś czas temu przetłumoczone podręczniki, ale patrząc że wydaje również 4.0 to na szybkie tempo bym nie liczył. WW zaś zdecydowanie zwolnił tempo i praktycznie przestał wspierać niektóre produkty.
Z aktywnością rynku WoDowego bym nie przesadzał ;)
Z aktywnością Oneirosa, który 'powrócił z zaświatów' i prawie pół roku leży trupem też bym nie przesadzał ;)


ED funkcjonował całkiem sprawnie, miał regularne aktualizacje, tylko Ree nie podobało się, że nie były wyłączne dla Poltera i że dział bym jego zdaniem niszowy (w stosunku np. do książek czy filmu ;) ). Więc też został zarchiwizowany.A profesjonalizacja Poltera ma się objawić tylko w jednej rzeczy - szefowie działów (być może niektórych) dostaną jakąś kasę (choć niektórzy nie chcieliby się do tego przyznawać przed użytkownikami serwisu). W niczym więcej raczej - jakość artykułów, zadowolenie jak największej liczby fanów czy sprawnie puszczane newsy dawno temu przestały być priorytetem góry redakcji.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget