Conanescu: Zestawienie marcowe

Po raz pierwszy na łamach mojego bloga debiutuje Restaurowany Paladyn Gastryczny sam Wielki i Niezastąpiony Prekursor polskich gier fabularnych !
W 1972 roku to On napisał pierwszą polską grę o nazwie Bazyliszki i Barbakany, o której anonsowałem w maju ubiegłego roku.
Internetowany po dziś dzień przez diendystów w maleńkiej wiosce na Podbeskidziu. Z trudem i zapałem śledzi po dziś dzień polską scenę gier fabularnych w internacie.

PANIE I PANOWIE !!!  

Conanescu !!!


Przywitajcie go plusami, pozdrowieniami i poleceniami.
To Jego debiut w internecie.
Wielki Przedwieczny relacjonuje przebieg wydarzeń marca.


Marzec A.D. 20k10

Rozdano coroczne Chapliny - nagrody wręczane przy okazji braku okazji ku celebrowaniu pamiątki nadarzającej się okazji. Zdziwione dosyć niską frekwencją Jury postanowiło w tej sytuacji ogłosić zwycięzcami siebie samych ex aequo.

Na Kartofelplatz odbył się kolejny z rzędu już Kartofelkon. Na miejsce przybyło grubo ponad kilka kop ludzi. Krajowy Kartofelkon staje się jednym z największych zjazdów Koła. Uściskom i pocałunkom nie było końca. Na miejsce przybyli liczni przedstawiciele PZPR, jak i Działaczy &  Dziennikarzy Trybuny Ludu.

Wybrano Mistera Zabaw Towarzysko Dialogowych. Został nim Kahaci - organizator tzw. biurówek. W tym roku do dyspozycji Uczestników oddano aparaturę do wyrobu destylacji azeotropowej w układzie etanol-woda-benzen.
Warto odnotować, że sroga krytyka dotknęła konkurs na Mistera nawet w ostatnim numerze Przestrzennego Piłata. Na jego okładce pojawiła się Partnerka jednego z kandydatów na Mistera w niewyszukanej pozycji.


Wszyscy krajowi gro- GG Enerdzi* udali się za namową multinieregulanika "In spiritus deo" na legalna demonstrację "Piaskownica w domu i zagrodzie". Pod budynkiem Krajowej Rady Telegrafii i Fotoplastikonii starli się  z grupą pendżabskich wojowników Go p' Ause. Specjalna Grupy Dochodzeniowa Nerdlicji po długotrwałym dochodzeniu doszła, że większość z podających się za gro-gg enerdów nie dożyła jeszcze typowego typowego wieku średniego, co więcej jest z Go p' Ause!

* Gro-GG-Enerdzi to pierwsi wschodnioniemieccy uczestnicy gier towarzyskich. Wiekszośc z nich po dziś dzień gra w Das Schwartze Klo.

Promotor, propagator i prelegent kuchni indyjskiej Darkan Kraszan Baharadzabashan zaskoczył tym razem "na nie". Nie wydał żadnej "własnej" Książki Kucharskiej, nie skasował komentarza, nie stara się na łamach przekazywać swoich technik kulinarnych odwiecznie nieświeżych, nie zrecenzował też bułki z masłem w nieznanej restauracji, ani nie nadużył słów na "ch" w zestawieniu z RPG pomimo jego grzeczności.
Zaprezentował za to w internacie kolejny (lecz nie pamiętnik) Informacyjny Serwis Kulinarny.


Tomatto Tommatoni rozpoczął wielce kontrowersyjną 10 edycję Tańca z zjazdami pt. "Kowalsky nu pogodi!" (której inicjatorem należy dodać koniecznie był Boryjson). W edycji tej zapowiedziała permanentną obstrukcję cała elita Rzeczypospolitej Kreatywnej. Pewien Wyznawca Kościoła Rozmów Telegraficznych zapowiedział nawet odwołanie się do Trybunału Magzenskiego w Bagen-Bagen.

Autor zapowiadanego na maj tego roku Malleus Mechanicarum nadal znajduje sie na ustach Rzeczypospolitej Kreatywnej. Po wielu spektakularnych akcjach i płaceniu niebotycznych kwot autorom z Kręgu Pisarzy Najniepoczytniejszych odebrano mu głos podczas obrad Trybunału Magzenskiego w Bagen-Bagen. Autor Mechanicarum od tego momentu nie gościł na obradach, co może świadczyć o jego permanentnym prewencyjnym pominięciu z tychże.
Pomimo że w piśmie reklamowym pewnego niewielkiego składu wysyłkowego pojawił się z nim wywiad, dotychczas nie poznaliśmy odpowiedzi czy będzie zasiadał w kuluarach Bagen-Bagen.


Ray Lucka współautor Wolffunka i wielokrotny organizator WARP-ów*  w ostatnich dniach marca zamieścił obszerny reportaż z Zapasów w Stylu Wolnym na łamach Trybuny Ludu. Tym samym zanegował pozdrowienia z zjazdu miłosnikow Kartofelkonu Centralnego PZPR.
Tak zdecydowanego tekstu krytycznie godzącego w nieskalane łono PZPR i Trybuny Ludu nie czytano od szeregu godzin - skomentował nieoficjalnie jeden z moich rozmówców.
*WARP - Wątpliwej Aparycji Realnych Przedstawień


Boryjson, znany krzykacz sejmikowy z PZPR, a obecnie Bagen-Bagen, dwukrotnie na przestrzeni kwartału został dyscyplinarnie zawieszony w prawach Redaktora Naczelnego swojego wątpliwej jakości pisemka Gry Niecenzuralne. W tym okresie pozbawiony był swej legitymacji dziennikarskiej, z która to od lat nie rozstaje się.
Jako nieoficjalne przyczyny jego obstrukcji podaje się nerwice lekowe oraz zły stan zdrowia tego starego i zmoczonego życią człowieka.
Przyszłość Gier Niecenzuralnych pozostaje pod znakiem zapytania.


Czwarta edycji gry o Lochach i Smokach (a właściwie druga cała i jedna połówkowa: 2 ed, 3.5) celowo znajduje się na końcu Zestawienia marcowego, bowiem nie będę się wypowiadał z wiadomych względów. Praktycznie a i teoretycznie to skradziony pomysł z mojej gry towarzyskiej Bazyliszki i Barbakany z 1972 roku. Eksplorowany po dziś dzień.

Dziękuję serdecznie Borejce za udzielenie mi głosu w internecie o moim internacie.


Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest niezamierzone i przypadkowe. 

Prześlij komentarz

Świetne.

Jak to mówią klasycy: "+1" ;)

Jak możesz, szyderco! :)

Zabieram zabawki z piaskownicy, o! Wyjeżdżam do Bombaju szukać konfesjonału.

Też mi się spodobało. Spróbuję jeszcze poprosić Conanescu o coś miłego dla przegladarek i Czytelników.

Przyznaje...
Ciekawe, wnikliwe, sprytne a nawet zabawne.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget