Zły Cień: Kruki Urojenia nowa bestia - Leperchaun

Na początek statystki Leprechauna do: D&D, Savage Worlds i bonusowo link do The 8 Most Evil Leprechauns.
A teraz czas na system od lat żyjący w pogańskim ukryciu. Zły Cień: Kruki Urojenia. Prawdopodobnie jako pierwszy w Polsce za pośrednictwem blogspota publikuję nową bestię do ZC:KU. Leperchaun jest w wersji beta.

Leperchaun jest chimerą chciwca i skrzata o humanoidalnych, ale mniejszych kształtach. Ubiera się na zielono, by kolorem uspokoić swoje ofiary. Osobliwością jest wyrabianie przez nich butów dla przyjemności. Zna zabobony i guślarskie sposoby Zielonej Wyspy (wiecej w dodatku Mrok IX: Zielone Wyspy). Atakuje posiadanymi przedmiotami, a często młotkiem szewskim. Ma dążenie niewykonalne (duże) do pieniędzy. Ponadto dysponuje materializacją i walką psychiczną. Podobnie jak Świeczniki i Świecniki nie są dobre ani złe, a obojętne. Z natury jednak złośliwe. Często ma podłączoną do siebie egregorę pieniędzy.  Mierzy 93 cm +/-10.
Zawsze ma dwie monety srebrną i złotą. Srebną płaci za wszystko, a złota ma w sobie myślaka spopielającego (kto się jej dotknie spopiela się, otrzymując obrażenia od spopielania 25+k6*5).
Nosi kapelusz, skórzany fartuch roboczy (jak kamizelka skórzana, ale chroni też nogi), wełnianą kamizelkę, krótkie spodnie, długie pończochy i buty ze sprzączkami srebrnymi.
Zostać Leperchaunem można tylko na skutek piętna natury. Doświadczone Leperchauny mają gar pieniędzy. (1k2 1 - gliniany. 2 - rzuć jeszcze raz 1 - metalowy 2 - z wulkanicznego metalu Ardallone)
                               _____________________________________________
Si Kon Ud OdpF Sp Ru Sz Iq Moc OdpP 
_____________________________________________
8    8    8     6      18   18 3  15 15    15

Walka:
Młotek szewski: WA 4, WO 7, CA 4, Rany 4
Wszystkie prawa zastrzeżone Copyright  1995 by Szaman


Prześlij komentarz

Statystki dla Savage Worlds linkują do źródła z D&D. A tak chciałem zrzucić na mych graczy wrednego skrzata na najbliższej sesji... :(

Już poprawiłem. Dzieki za zwrócenie mi uwagi. To link do statsów http://savageafterworld.blogspot.com/2010/03/savage-menagerie-leperkahn.html, ale to zrobione jest przez The Savage AfterWorld, jednak w zderzeniu z informacjami z wiki nie powinno być problemów. Motyw z chwastami i wstążką jest niezły i skojarzył mi się z diabłem ASa któremu nasypano śrutu do pszenicy(chyba).

OMFG. Pierwszy dodatkowy materiał do ZC:KU jaki widziałem w życiu. Adrian, po raz kolejny stworzyłeś historię :-D

Tak, tak to taka historia jak z PODem w Polsce od Portala.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget