Nowa Fantastyka 02 (329) 2010

Marcowa Nowa Fantastyka jest już dostępna, a ja jeszcze męczę tą z lutego. Może nie tyle męczę, co zabiegany byłem nieco.
Mam mieszane uczucia co do pierwszych stron pisma - nowe aktualności nie są już takie jak wieści dawniej, dziś bardziej przypominają twitter'owe wiadomości. Ale może tak ma być.
Katarzyna Sowa omawia korzenie niemieckiego SF poczynając od XVII wieku po czasy dzisiejsze. Konrad Wągrowski na kolejnych stronach przybliża sylwetki 10 niemieckich twórców w filmowej fantastyce począwszy od R. Wiene, poprzez Murnaua i Emmericha, by skończyć na znanym wszem i wobec reżyserze Uwe Boll.
Maciej Parowski pisze o sieciowym konkursie "Zwrotnice czasu" dotyczącym siedemdziesiątej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i jej alternatywnego przebiegu. Z opowiadaniami, które powstały na ten konkurs można zapoznać się na tej stronie. Szkoda, że tak mało powstaje w Polsce scenariuszy do gier fabularnych opartych na historiach alternatywnych.
"Niebezpieczne przygody Gwendoline w krainie Yik Yak" omawia Arkadiusz Grzegorzak tymi słowy: "... to ideał kina tak-złego-że-aż-dobrego, a przynajmniej tak-złego-że-aż-śmiesznego". Czytając taką końcówkę, film na podstawie komiksów Johna Willie, po prostu wypada obejrzeć.
Całości dopełnia 10 stron recenzji i 3 felietony: M. Przybyłka, J. Soboty i Ł. Orbitowskiego.
Wraz z zachodzącymi zmianami NF wolałbym stosunek ilości stron przeznaczonych na recenzje do felietonów odwrotny.

Publicystykę w końcu mam za sobą, a opowiadania... poczekają na dogodniejszy czas.
Na koniec. Skoro jestem przy opowiadaniach śledząc forum NF natrafiłem na niezwykle przydatną stronę o nazwie Fantastykę i ska,o której wcześniej nie słyszałem. Miłych poszukiwań.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget