Inspirujące City Heizera


Dziś natknąłem się na City Michaela Heizera - miejsce które do złudzenia przypomina obszary rodem z literatury fantastycznej. Kadath, Mu czy R'lyeh?
Świat roi się od takich terenów, wystarczy choćby wspomnieć o Kaymakli, niektóre z ilustracji Grudgelore do WFRP, są żywcem przeniesione z tych tureckich.

Odnaleźć takie miejsca jest niezwykle prosto - przykładem może służyć zamierzchły tekst z Portala, gdzie Yubi napisał tekst inspirowany szkieletem budynku Fiata w Bielsku - Białej do ZC 1990 (przeszedł on już do historii - został zburzony  rok temu). Jeszcze innym przykładem mogą być LARPy postapokaliptyczne w Rosji,

A samo City zobaczyć można jedynie na zdjęciach - ma być otwarte dopiero w tym roku dla zwiedzających (pewnikiem dlatego jest ich tak mało).

Jednak dla chcącego nic trudnego, można zacząć ślizgać się po linkach zaczynając od tych miejsc:
PS. Zadziwiające jest że tak mało o sztuce ziemi można poczytać po polsku, a większości kojarzy się z Christo pakującym budynki.

Prześlij komentarz

Jak dla mnie to zywcem odkopane necrońskie miasto! Nadejdzie ta noc gdy niebo zrobi sie zielone od dziwnej zorzy a zywe bezduszne maszyny wyjda ze swych katakumb...
a wtedy i Wielki Cthulhu nie pomoze

Albo i grzyby z Yuggoth zajmą te tereny.

Damn. Wygląda, wypisz wymaluj, jak obora na gospodarstwie mojego dziadka. Ciekawe czy to coś oznacza...?

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget