LARP w Teatrze Wielkim w Łodzi

Kilka lat temu pisałem o Studni O. - stowarzyszeniu opowiadaczy, ocierającym się o "tą prawdziwą sztukę", występujących nie tylko w szkolnych salach. Wczoraj Gazeta Wyborcza Łódź poinformowała o LARPie, który jest częścią promocji premiery opery Juliusz Cezar Georga Friedricha Haendla (więcej informacji na stronie Teatru Wielkiego w Łodzi).
Owszem "Szalone nożyczki" wystawiano u mnie w Bielsku - Białej, słyszałem również o podobnych sztukach, ale zawsze było to powiązane z określeniami "teatr improwizowany" itp. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z informacją o live action role-playing rozgrywanym w teatrze w Polsce.

Gracze dopiero po wejściu do teatru dostaną od organizatorów "karty życia", fiszki z podstawowymi notkami o ich postaciach, np. statusie społecznym, poglądach, a także z informacją, jakie są ich relacje z innymi bohaterami. - Wszystkie postacie są już przygotowane. W biurze promocji mamy na ścianie rozrysowane coś na kształt drzewa genealogicznego 80 bohaterów naszej gry - mówi Łukasz Pięta, organizator "Uczty Cezara".
LARP ma trwać od godz. 14 do 22. - Gracze będą mogli poruszać się niemal po całym teatrze, dostaną też do dyspozycji rekwizyty teatralne - zapowiada Pięta. - Gracze przejdą szkolenie, które pomoże uczestnikom wczuć się w klimat i poznać teatr. Bo mamy tu dużo zakamarków i łatwo się zgubić.

PS. Inną atrakcyjną formą promocji jest gra komputerowa "Spiskowcy w Operze", dostępna na tej stronie (Pan Zagadka jest niezły!).
Źródo i cytat: Gazeta Wyborcza Łódź

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget