Gramel


Oficjalnie potwierdzono nowego gracza na polskim rynku gier fabularnych - Wydawnictwo Gramel. Oznacza to że pewnikiem otrzymamy SWPl i parę settingów - każdy fan gier fabularnych wie, że w Polsce gra musi mieć wsparcie. Jednym z takich settingów będzie Nemezis, którego autorem jest Andrzej 'Enc' Stój - było sporo szumu o zwycięskim settingu przez fatalny Megakonkurs. A Czytający Między Wierszami wiedzą, iż pojawią się kolejne.
Na początek otrzymaliśmy skrót zasad Savage Worlds (tzw. Jazdę próbną) , Oko Kilquato, bohaterów i mapy (do pobrania z tego miejsca). Sadzę że Piotr 'Ramel' Koryś, który jest szefem tego wydawnictwa, a także line editorem Pinnacle Entertainment Group  zapewni nam więcej stuffu.

Możecie przeczytać mój wywiad z Piotrem w tym miejscu, oraz odpowiedzi na kilka pytań zaraz po tym jak objął stanowisko line editora w prestiżowej dla rynku RPG firmie  P.E.G.
 
Mam też cichą nadzieję, że otrzymamy nagradzaną grę w rozsądnej cenie - grę na każda kieszeń. Wszak angielskojęzyczny SWEX kosztuje tylko 9.99$!

Ale oficjalne wydania Gramela to nie wszystko, na Savage Worlds zrobiono sporo konwersji, wystarczy zajrzeć na stronę Savage Heroes, znajdziemy tam steampunkowe Arcanum, postapokaliptyczne Fallouty, pulpową Dama, grozę: Cthulhu, kinowe: Aliens, Star Wars, Babilon 5,  arturiański Pendragon, a nawet sporo retro, którym poświęciłem kiedyś cały wpis.

Oczywiście nie obyło się bez konwersji najpopularniejszej gry swego czasu w Polsce: Warhammera. Gry z tak kiepską mechaniką, że jej już nie pamiętam.
Napisałem do Randy Mosiondza, autora konwersji e-mail z zapytaniem, czy mógłbym napisać coś na podstawie tego tekstu po polsku. Zrobiło się z tego ponad 16 stron. Dziś wydaje mi się że tekst mógłby się znaleźć po korekcie, redakcji w Aviso.

Tekst ten najdłużej leżał pośród moich plików, przepraszam za półroczną obsuwę (w sumie nie z mojej winy). W międzyczasie strona R. Mosiondza z  konwersją znikła z sieci. Powstała druga, znacznie uboższa, autorstwa Pythagorasa - PDF liczy sobie 9 stron, jednak i z nią warto się zapoznać.

Poprosiłem Kartmistrza Jagmina, aby spreparował polskojęzyczną kartę do tej konwersji - owoce jego pracy możecie zobaczyć poniżej.
Ja zrobiłem znacznie słabszą. A w sieci widnieje jeszcze angielskojęzyczna, stworzona Cheyenne Wrighta.

Dzisiaj wrzucę te trzy karty (do pobrania po kliknięciu w obrazek), a w kolejnych dniach Savage Warhammer Fantasy Role Playing  !

PS. Tą po prawej zrobił Jagmin i chyba jest najlepsza.

Prześlij komentarz

Zaczynam się bać tego 2010 roku - rozpoczął się ostrym wejściem. No ale zobaczymy jak się skończy, bo dobrze zacząć to i ja potrafię ;)

Wiesz kuglarz sinusoida. W tamtym roku było ciekawiej niż w 2008. Pytanie czy 2010 będzie dalej podbijał sinusoidę w górę, czy będziemy mieć do czynienia z zjazdem w dół.
Znając polskie realia oscyloskop padnie.

Dziekuje Ci Borejko za mile slowa otuchy :P No nic, ja sie bede staral, zeby nie pasc

(heh)no jak padniesz to też się bedzie działo(/heh)

Iść i padać, z padłych wstawać...
Poeta pisał.

Ale w sumie ostro dysfunkcjonalny społecznie poeta, więc nie ma co porównywać.

Moim SWEX przypadł chyba do gustu, więc sawidżowy Warhammer mógłby się przydać

Na przystankach jakoś inaczej to pisało z tym padaniem i powstawaniem.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget