Toolset do Dragon Age


Wczoraj na Hyperze oglądałem Historię Bioware (dziś jest część poświęcona tylko Dragon Age). Muszę przyznać, dobry materiał. Od początków, przez Baldurs Gate, skończywszy na długo wyczekiwanym Dragon Age. Ja dostałem już fajnego cRPG w tym roku: GTA4, więc D.A.:Początek  jakoś nie wzbudza we mnie szczególnych emocji. Starczy.

Piotr Gnyp z Polygamii w wczorajszym programie powiedział, (tak mi się wydaje że był to On, jeśli się mylę - przepraszam) że edytor Aurora do Neverwiter Nights, był zbyt skomplikowany.
Nie zgodzę się, bowiem zabawka od Bethesdy Softworks: The Elders Scrolls Construction Set była zawsze o jeden krok dalej od Aurory i po dziś dzień jest dla mnie świetnym narzędziem. Żałuje że przed laty nie skończyłem na TES 3: Pod Wesołym Wisielcem Jacka Komudy (choć miałem zgodę JMK).

Szkoda, że edytor do D.A. zajmuje 500 mb i nie można ściągnąć "gołego edytora" jak było w przypadku TES III i IV.

Ale, ale, ale pamiętam jakieś informacje z Bioware, że autorzy zamierzają współpracować z najlepszymi modderami, a nawet dawać im możliwość zarabiania $.
Wsparcie dla D.A. ma być przez 2 lata, więc dla kreatywnych osób jest szansa.
Może Died Moroz łaskawie podrzuci mi tą grę, a wtedy pobawię się i opiszę Toolseta. Odwieczny problem, polega na tym, że zawsze chwytam się za edytory do gier, jakiś rok później, jak już przejdzie boom na nie same.

Tutaj troszkę informacji, o samym edytorze z polskiego forum poświęconego tej grze, a tutaj nieco więcej w języku intergalaktycznym.
W końcu jednak udało mi się znaleźć nieco więcej informacji na temat Toolseta do D.A., niż na stronie głównej, a właściwie 6 filmików omawiających to narzędzie.
Miłej projekcji.

PS. Z jakiś nieznanych mi bliżej przyczyn kolejne filmiki nie otwierają się automatycznie.
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget