Montsegur 1244


Gaming Brouhaha zamieścił wczoraj pierwszą część raportu z Indie Conu 2009, który odbył się w ten weekend w UK. Przejrzałem kilka gier, które wymienił MJ Harnish - parę pomysłów w nich zawartych wydało mi się szczególnie ciekawe, na ten przykład te z duńskiego Montsegura.


Montsegur 1244, to gra autorstwa Frederika J. Jensena, która na pierwszy rzut oka może przypominać przetłumaczony na polski język Until we sink.
Jednak ta gra ma głębsze podłoże niż historyjka o zmarłym wędkarzu - opowiada o symbolicznym końcu kataryzmu w twierdzy Montségur, gdzie w 1243 - 1244 wojska papieskie oblegały kilkuset "doskonałych" .
Przed Katarami postawiono warunek: albo przejdą na wiarę katolicką albo zostaną spaleni żywcem.
I o tym właśnie w trakcie rozgrywki m.in. decydują gracze: czy poświęcić życie postaci za wiarę.
W założeniu rozgrywka trwa od 3 do 6 godzin, podzielona jest na prolog, cztery akty i epilog. W każdym z aktów gracz opisuje jedną scenę, jej czas i miejsce, przebieg wydarzeń i postacie. Do opisywania danej sceny wykorzystywane są karty, które można pobrać ze strony gry (podobnie jak i inne pomoce).

Gra liczy sobie 64 czarno - białe strony,  kosztuje ok 14.30 euro.

Prześlij komentarz

Storygra, ambitny temat, poopowiadajmy, mechanika nie wspiera niczego.

FreeMarket Story Games Lite Edition będzie liczył 1 stronę zasad, być może bedzie zawierał ilustracje i będzie w pełni za darmo (dodatkowo będzie posiadał atest Storygames).

Montsegur, świetny pomysł. Myślałem wielokrotnie o przygodzie z mocnym wątkiem teorii spiskowych podczas oblężenia, ale póki co za mało wiem o kataryźmie.

No właśnie pomysł jest inspirujący.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget