Gamespot o Avatar: The Game + nowy trailer

Premiera filmu Avatar zbliża się wielkimi krokami, więc apetyt rośnie w miarę jedzenia, zwłaszcza że 2 tygodnie przed premierą samego filmu pojawi się gra video pod tym samym tytułem. Luke Anderson z GameSpot UK, wczoraj opisał  pierwsze etapy tej gry, w tym miejscu.


Gra Ubisoftu opowiada nieco inną historię, od tej z którą zapoznamy się w kinie. Gracz wcieli się w rolę żołnierza Resources Development Administration, wysłanego na księżyc Pandora. Dzięki zdolności przenoszenia swojej świadomości  w trakcie gry stanie się również Na'vi, autochtonicznym wojownikiem o niebieskiej skórze.
Planeta ogarnięta jest konfliktem pomiędzy RDA, korporacją poszukującą cennych cennych złóż i Na’vi, zaś sama fabuła jest nieliniowa, spotkamy się z niepowtarzalnymi brońmi, umiejętnościami i zdolnościami. To nie wszystko już na samych początkowych levelach mamy do czynienia z pojazdami np. wspomina o motorówce do poruszania się po dżungli.
Główny bohater po pięcioletniej podróży (w stanie hibernacji) spotyka się z Falco, lokalnym przywódcą RDA, który wyśle go na pierwszą linię frontu - Blue Lagoon. Tam uda się już w skórze Na'Vi...
Mimo, że gra klasyfikowana jest jako shooter, to wystąpią w niej tradycyjne elementy RPG: punkty doświadczenia, zbieranie przedmiotów, cele, umiejętności, a także dodatkowe questy poboczne, jak np. zbieranie próbek rodzimej flory.
Świat, pomysły aż proszą się o adaptację na pen&paper RPG.

O filmie Avatar w CZ. F.:
Projekt obrósł legendą. Wtajemniczeni uznali skrypt za jeden z najlepszych niesfilmowanych scenariuszy. Po pierwsze wykreowano w nim niezwykle precyzyjną wizję świata za sto lat, w którym populacja ludzka sięgnęła 20 miliardów, środowisko zostało zniszczone, a realizowany program kosmiczny nie przypomina niczego rodem z bajkowych "Gwiezdnych Wojen", czy "Star Treka". Jest tam również planeta o wyjątkowym ekosystemie, zamieszkana przez cywilizację z cudownie odmiennymi od naszych językiem, religią i filozofią. Ci co zetknęli sięze skryptem są zgodni: poziom innowatorskościw scenariuszu jest niezwykły, mamy do czynienia z dziełem na miarę "Blade Runnera"

Arkadiusz Grzegorczak  Czas Fantastyki 4/2008


<Polecam zapoznać się z dwoma tekstami: wspomnianym angielskojęzycznym na Gamespocie i wyczerpującym artykułem z Interii (sprzed kilku tygodni)Lub chociaż galerią screenshot'ów.
Źródło, ilustracje: Gamespot
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget