Coś się kończy, coś się zaczyna...
Tak zatytułował jedno ze swoich opowiadań AS. Mi tam daleko do asów, co najwyżej na waleta ściągnąłem i wrzuciłem nowy szablon bloga - Darkness. Zupełnie nowy, ma dopiero 2 tygodnie. Cały czas sądziłem, że ludzie z Falcon Hive robią dobre templatki, a tu proszę nhamngahanh, który jest autorem wrzucił w sieć 4 szablony i to jakie! Jeden lepszy, od drugiego. Tym samym Falcon Hive odchodzi w zapomnienie, na rzecz simpleXdesign.
Nie mogło się obyć przy tym bez zabawy. Otóż wczoraj pogrzebałem w kodzie HTML tego szablonu. Spolszczyłem go, poprawiłem małe co nieco, wyrzuciłem co niepotrzebne i nhamngahanh... wrzucił nową, pozbawioną błędów wersję. Wszystko od nowa.
Ja tak miałem zawsze, nawet w erpegach, przykładowo w okolicach 9 numeru Magii i Miecza postanowiliśmy sobie, że opracujemy martwiaki do Kryształów Czasu. I tak każdy z nas przygotował jakieś truposze, gnilce i kościotrupy. Tydzień później pojawiła się dziesiątka MiMa, z szczegółowo rozpisanymi dziesięcioma kręgami martwiaków. Kolejnym razem zabraliśmy się za zioła i mikstury i konwertowaliśmy je z Orchii, na realia Imperium. Kiedy obgadaliśmy, czy podobają się nam takie i takie rozwiązania, te i inne rośliny... pojawiło się oczywiście oficjalne opracowanie w Wewnętrznym Wrogu. Takich przypadków mógłbym mnożyć w nieskończoność.
Ale zboczyłem, - pisząc o szablonie, myślę o RPG.
Szablon dzieli wpisy na kategorie (niczym działy), dorzuca sam ilustracje, modyfikuję je do żądanych rozmiarów, ma mnóstwo bajerów, których nie wykorzystam, bądź usunąłem. Reasumując ma wiele zastosowań przyszłościowych, jak to pisało kiedyś na jednym z wyjść Amigi 2000.
Od poprzedniego szablonu kręciło mi się w głowie (slider carousel u góry), w dodatku podzieliłem bloggerów na kategorie, dorzuciłem trochę serwisów i nie wiadomo gdzie i co się znajdowało. Na szczęście, to już przeszłość.
Dziękuję też wszystkim tym, którzy zwracali mi uwagę na to, że poprzedni szablon stał się nieczytelny.

Co, więc nowego ???

Wy. Awansowaliście na level. Dziękuję. Statystyki nie kłamią. Nie możecie już być Hipotetycznymi Czytelnikami. Tylu botów się tu nie zlatuje, jak Gotrek do trolli (nawiasem mówić Hipotetyczny Zabójco Trolli Fundomowych od komiksu w komciach może byś się ujawnił?).
Kilkaset osób codziennie na blogu, to coś wręcz dla mnie niewyobrażalnego, szczególnie jeśli porównać to z kilkunastoma użytkownikami przed laty. Kiedy coś tam popełniłem do Portala, otrzymywałem feedback typowy dla Dzikich Pól: ci co są zainteresowani oceniają pozytywnie, pozostali wertują strony z historią. A tu 8k odwiedzin w październiku! Odsiewając boty i tak, to bardzo dużo.
Dlatego rozpatruję nad stosownym określeniem dla Was, ex-Hipotetyczni Czytelnicy. Czytaczami na pewno nie będziecie.

Gruba krecha. Wszystkie stare posty wylądowały w archiwum bloga (na górze w pasku bocznym).
Sukcesywnie będę poprawiał błędy, dorzucał ilustracje itp.
Np. Otrzymałem od Zbigniewa (może znacie go jako hallucyona) sporą kolekcję zdjęć jego dodatków do WFRP - zilustruję tym samym indeks angielskojęzycznych opracowań do tej gry.
Dziękuję jeszcze raz Zbyszek!
Będę musiał przenieść też indeks polskich opracowań z knolla tutaj, poprawić błędy w wywiadach z ludźmi z szacunku dla nich samych. Itp. itd. Dużo roboty. Jednak sukcesywnie. Na pewno, jednak nie liczcie na reposty i cudawianki typu Re:re:Qm: Tekst o enpecu Kowalskim został zilustrowany. Poprawię i zostanie w tym miejscu, gdzie było. Na twitterze co najwyżej wspomnę.

Karnawał blogowy i blogosfera. Począwszy od piątej edycji uruchomiłem karnawałowego feeda RSS, na którym znajdą się wszystkie wpisy opatrzone logiem karnawału (eh, gdybym wiedział, że tyle tych znaczków 125*125 pojawi się w e-fundomie, postarałbym się, lub poprosił kogoś o zrobienie lepszego). Parę osób sugerowało mi zrobienie oddzielnej stronki, bloga dla karnawału.
Zrobiłem feeda na moim GReaderze i jest do Waszej dyspozycji.
Nadal można też zaRSSować mojego feeda z polskimi blogami RPG, a jest ich trochę. Staram się robić czystki co kilka miesięcy - wyrzucam bloggerów nieaktywnych, nie trzymam ich w nieskończoność, nie wybieram też zielonych,czerwonych, zależnych, czy niezależnych. Wybieram tych, którzy piszą o grach fabularnych, pisząc nawet na substytutach. To niezwykle optymistyczne, bo tych blogów jest naprawdę dużo.
Z kolei Polecam, to mój udostępniany feed z tekstami, które przeczytałem i uważam za ciekawe, choć niekiedy nie są powiązane z grami fabularnymi.Sporym zaskoczeniem dla Was może też być największa fuzja na rynku fundomu. Zakupiłem za jednego suchara, pakiet większościowy twittera fundomPL, czyli eKabarety RPGowe. W ten sposób mam pakiet gwarantujący mi pełną kontrolę nad tym twitterem i postanowiłem go połączyć z moim, czyli tym który znajduje się obok. Czegoś takiego dotychczas na polskim rynku gier nie było. Tym samym więcej wpisów tam już nie będzie (Ani mniej-Nie mów hip-hop, dopóki nie jumpujesz!-dop. Kapita T'Roll Nety), a współpracownika pomagającego mi prowadzić awansowałem z Redaktora Naczelnego tego twittera, na Dyrektora ds. Higieny Kloacznej.

Wpisy podzieliłem na kilka kategorii, które funkcjonowały od zawsze tutaj, czyli:
Wieści - te są pod zaraz pod samym sliderem w 4 rubryczkach.
 Teksty moje, czyli apublicystyka, będąca oczywiście tym co głosi nazwa - zaprzeczeniem publicystyki. Ze względu na zbieżność słów znajdą się tutaj też wywiady oraz Obóchem Mietsza, bowiem karykatura to też forma wyrazu ja, a ja jestem tego żywym przykładem.
cRPG czyli fabularne, digitalizowane gry z prądem (
Historia, czyli, histerie alternatywne i moje historie o historii, na której to chciałbym się znać, jak nikt.
Inne - tutaj będą trafiać inne muzy i sztóki (poza RPG), które mi się podobają. Myślę, że to dobre miejsce dla wszystkich innych medii, multimedii i mediamarkietów. Jednak w jakiś sposób do RPG będzie nawiązywać, bo ja zawsze staram się być na najwyższym możliwym poziomie...

PS. Pewnie mógłbym, to wszystko rozrysować jak Jacek Gmoch.
PPS. I jak znam życie pewnie pojawią się lepsze templatki na dniach, albo ta się rozkraczy.
Edit: Właśnie się krzaczy. Ta sfixowana

Prześlij komentarz

Jkabys cos potrzebowal do WFRP 1ed z fotek - tzn. cos by brakowalo - to daj znac, mam komplet PL i w ang, co nie wyszlo u nas.

Z góry dziękuję za dobre chęci, bedę pamiętał.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget