Stoły multitouch, a RPG


Kilka miesięcy temu w trakcie Karnawału Blogowego pisaliśmy o przyszłości RPG. Wspomniałem wtedy, miedzy innymi o wykorzystaniu stołów multitouch w RPG. 08.10 na Examinerze Michael Tresca zamieścił 2 filmy wykorzystujące te stoły.
Właśnie w grach fabularnych.
O ile drugi może się wydawać słaby - zabawa z mapami Fearunu średnio już bawi - podobnych filmów było sporo, to ten wykorzystujący technologię Reactable, do edytora map w RPG zapiera dech w piersiach.
Zapraszam Hipotetycznych Czytelników na projekcję (machając łapką jak nieodżałowany Kałużyński).
Na dzień dzisiejszy nam ozostają: Battlegrounds, Fantasy Grounds itp.. 5-10 tys. $ za stół multitouch do gry to trochę sporo, zresztą sporo osób robi metodą D.I.Y. stoły wykorzystujące projektory za 500-1000 $. Co prawda nie mają multitouch, ale i tak lepsze to niż stół kuchenny.
PS. A pamiętam jeszcze sesję na której znajomy zaimponował nam bo przyniósł mapy pokolorowane farbami plakatowymi.
Garść przydatnych linków dla zainteresowanych:
Tagi:

Prześlij komentarz

Cos mi się wydaje ze ludzie zrobią wszystko aby tylko w gry fabularne nie grać. Takie zabawki, które zaprezentowałeś wyglądają fajnie, ale co z tego, jak rozpraszają ludzi całkowicie. Sesja RPG nie polega na rysowaniu mapy palcami po stole, albo powiekszaniu jakiś obrazków - a na graniu.

Mnie nawet laptopy doprowadzają do szału - bo więcej szkody robią niż pożytku. Jedyna rzecz, której tak na prawdę potrzeba to stół, przy którym moga siedziec wszyscy razem oraz jakaś muzyka w tle.

@Blogger: Też bym wolał.
@Drozdal: A może spójrz Radek na to z drugiej strony.
Dzisiaj rozpraszają takie ustrojstwa za jakiś czas będą traktowane normalnie (choć przyznam, że sam że piszę to nie przekonany do końca).
Tak jak już kiedyś pisałem sądzę, że rozwój RPG pójdzie dwutorowo, czyli właśnie w stronę gadżetów jak te powyżej oraz tej zabawy, którą znamy dziś, czyli tak jak piszesz stołu i ew. muzyki.

Jedne z lepszych sesji rozegraliśmy sobie przy ognisku, bez stołu.
Swego czasu wykorzystywałem jakiegoś swojego starożytnego laptopa (ekran uchylał się o 180 stopni) właśnie do przesuwania żetonów po mapce, nie tak dawno temu miałem tylko w telefonie scenariusz.
Dało radę.

Bajer

Z darmowych rozwiązań warto poleci MapToola. Narzędzie naprawdę przyzwoite dzięki ciągłemu rozwojowi przez fanów.

Istnieją też domowe sposoby wykonania dotykowego ekranu przy pomocy rzutnika, pilota od Wii i laserowego długopisu. O wiele tańszy sposób, a równie interesujący jeśli kogoś kręcą gadżety.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget