Jak wykorzystać zachowanie Wielkiego Boksera w RPG?


Nikt o zdrowych zmysłach w dniu dzisiejszym nie żyje grami fabularnymi, a Walką Stulecia. Kapitan T'Roll Neta przyjrzał się kilku sytuacjom, jakie zaistniały na ringu bokserskim, a można je przenieść na na nasze sesje.
Wszystkie sytuacje zainspirowane były oczywiście poczynaniami człowieka, który zabłysnął tym że przegrał najważniejsze walki, zaś zwyciężył każdą mało ważną.


Gołotyzacja testu
Ta zdolność pozwala tobie zanegować każdy udany test. Zawsze możesz zadecydować, że akcja udana nie powiedzie się.
Przykładowo toczysz walkę na turnieju rycerskim, wygraną w praktycznie masz w kieszeni, twój przeciwnik ma 1 pkt HP/Żywotności/Stanu Ciała. Postanawiasz zrobić coś przeciw własnej woli i atakujesz przeciwnika nieczysto np. uderzeniem poniżej pasa, czy kątomierzem w kącik oka. Skrajnie udane testy pozwolą tobie na wykonanie szczególnej akcji, np. podbiegasz w trakcie ww. turnieju do królewny, kładziesz ją z półobrotu, a jej ojcowi wywalasz basię na czoło.

Uciekający keczup
Nie przegrywasz walk w normalny sposób, kiedy Twój HP/ Żywotność/Stan Ciała spadnie do połowy, uciekasz z pola walki. Zazwyczaj towarzyszą temu różnorakie nadzwyczajne zjawiska jak lejący się z niebios 1k2:
1 - sok pomidorowy
2 - keczup

Wielka nadzieja elfów/ krasnoludów/czerwonoskórych /marsjan (zależnie od settingu)

Niezależnie gdzie się pojawisz, po udanym teście zostajesz okrzyknięty Zbawcą danej Nacji/ Rasy.

Błyskawiczna walka
W pierwszej rundzie kładziesz się na ziemi i wstaniesz wyłącznie wtedy gdy ci uda się test niewykonalny HP/Żywotności/Stanu Ciała.
Tagi:

Prześlij komentarz

dobre :) bo polskie !

a juz zupełnie na serio, życze wygranej Adamkowi a Gołocie dobrej walki.

Nikt o zdrowych zmysłach w dniu dzisiejszym nie żyje grami fabularnymi, a Walką Stulecia.

Najwidoczniej obcowanie z wielkimi Przedwiecznymi nadwątliło moja Poczytalność, bo siedzę i przygotowuję się do sesji, nie specjalnie wiedząc, że doszło do starcia tytanów napierdalatorstwa. W sumie... wolę lekturę podręcznika :)

Najciekawszą rzeczą podczas wczorajszej gali był Pas Polsat, który zabrzmiał jak Suchar Zdobywców Sucharów. W połaczeniu z Paszportem Polsatu to niewątpliwa nobilitacja.
@Luc. No to masz. Dziennikarze i koła powiązane z gry fabularne lobbowali za Adamkiem "Antyceprem" i Andrew 'Chickenem' Gołotą. Obydwoje są siebie warci.
@ Paladyn. Oczywista to joke. A tytanów napierdalatorstwa to nie widzieliśmy wczoraj. I chyba długo widzieć nie będziemy w Polsce. Chyba że do Polski przyjedzie Wałujew. On przypomina takiego Wielkiego Przedwiecznego.

Wałujew to wygląda jak brakujące ogniwo w łańcuchu ewolucji... goryla.

Zapomniałeś o jednej ważnej gołotowej akcji którą mogliśmy oglądać również wczoraj.
Popisówa Gołoty:
Jeśli przeciwnik ściągnie Ci połowę HP, ty zamiast się przejąć i zacząć lepiej się bronić, olewasz system, odsłaniasz się i pokazujesz przeciwnikowi że jesteś szybki i zwinny. W efekcie przeciwnik popada na sekundę w konsternację a następnie zadaje Ci kilka silnych ciosów w głupi łeb.

Dojadę Cie!
Andrzej

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget