Chrześcijańskie RPG: Soterion


Christian Game Developers to ludzie, którzy niecały miesiąc temu wydali podręcznik do gry fabularnej Soterion, a końcem czerwca rozpoczęli pracę nad adaptacją jej na PC/360.
Więcej w rozszerzeniu wieści.
Gra fabularna osadzona jest w świecie Soterion, a jego konwencja określana jest jako Christian Fantasy Roleplaying World (cokolwiek to by nie oznaczało).
Z kolei wieść o grze komputerowej była pierwszą i ostatnią jaką widziałem na ich twitterze, jednak na stronie oficjalnej widnieje, iż prace nadal trwają (a także nad powieścią Kyle Clark)

Prezes Randy Blackwell tłumaczy w tym miejscu dlaczego i w jaki sposób powstała idea gry (Before Christ, After Christ).
Sama gra fabularna przepełniona jest symboliką i wiedzą biblijną, a jej twórcy zapewniają, że zgodna z normami etycznymi, moralnymi i religijnymi. Gra ukazała się 15 września, liczy sobie 246 stron w pełnym kolorze i kosztuje niecałe 40 dolarów.
Więcej informacji na oficjalnej stronie.

Warto nadmienić, że wczoraj miała premiera Fatale, gry opartej o tragedię Salome, pióra Oscara Wilde'a (sztuka o niedoszłej kochance Jana Chrzciciela). Zdumiewająca jest chyba też cena samej gry - 7$ (sic!)

Tagi:

Prześlij komentarz

I tak nic nie pobije Spiritual Warfare w dziedzinie "chdześcijańskich RPG" :D

Pozatym, nie ma to jak logo wyglądające niezwykle podobnie (i uzywające tego samrgo fontu) do Sorcerora Rona Edwardsa ;)

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget