Borejko zaleca #1


Z polecankami, jak to polecankami, ktoś słyszał, widział, czytał, ale ktoś może nie, więc... będzie miło jeśli choć jedna strona, bądź tekst na którejś z nich znajdujących się, zainspiruje Hipotetycznego Czytelnika do sprawdzenia czegoś nowego. I przekonania się na własnej skórze, dlaczego np. warto logować się na innych stronach poza PZPN-em.


PROPNOMICON to niesamowity blog. Dosłownie i w przenośni. Poświęcony jest twórczości H.P.L. i handoutach do Zewu Cthulhu. Znaleźć na nim można tworzenia i gromadzenia ciekawe urządzenia, dokumenty, bluźniercze  artefakty inspirowane Mitologią Cthulhu.
Nigdy na niego nie trafiłem wcześniej, choć jest aktualizowany prawie codziennie od 2007 roku. Znaleźć tam można naprawdę niezwykłe pomoce do RPG i LARP'ów. Dorobił się nawet dwóch sklepików na zazzle (z t-shirtami) i ebay'u (handouty). Ma też kanał YouTube (nieaktualizowany niestety) i sporo dokumentów na Scribd
Warto naprawdę przewinąć kilka stron tego bloga. Okazuje się że świat nie kończy się na zapalonej świeczce przy stole i kartuszu zamoczonym wcześniej w kawie.
Dygresja. W Polsce spotkałem się tylko raz z ciekawym ogłoszeniem, człowieka sprzedającego swoje handouty (mapy, butelki, etc). Może ktoś z plastycznym talentem wskoczy w niszę?__________


del_rpg z swojego twittera zlinkowała do Delicious niecałe 9000 linków powiązanych z grami RPG i cRPG. Tak w 140 znakach bo co tu więcej napisać...
Niesamowita baza linków pogrupowana w 11 kategorii (które są lekko nieczytelne, ale cóż...)
Dziękuje Kira the Sorceress!
__________


Arcana Wiki - przepastna strona. Legendy, mitologia, UFO, teorie spiskowe, literatura, tradycje kulturowe. Została stworzone jako źródło inspiracji do gier fabularnych i kampanii.
Inspiracją Arkana Wiki były: Tales of Terror, grupa dyskusyjna Delty Green i TV Tropes. Jej autor Jürgen Hubert dorzucił do tego tygla, masę inspirujących pomysłów, generatorów: zbrodni, planet, ras itp. Korzystając z typowego dla Wiki układu, Jurgen stworzył przejrzyste i funkcjonalne 2500 podstron !
Ktoś ma ochotę powtórzyć wyczyn po polsku ?
__________


BibliOdyssey to blog, na którym Paul Kerrigan gromadzi ilustracje, fragmenty książek historycznych, naukowych sprzed lat. To pozycja, którą trzeba odwiedzić i zobaczyć, bo opisywać ilustracje z starych ksiąg raczej nie ma sensu.Dla przykładu znaleźć tam można nawet strony z ksiąg Arciszewskiego, o którym wspominałem przy okazji omawiania artylerii w Dzikich Polach.
Na Amazon, można kupić książkę z ilustracjami pt. BibliOdyssey: Amazing Archival Images from the Internet (ok. 25 $), a na Delicious znajduje się strona  z wygodnie pogrupowanymi zakładkami. I oczywiście Twitter Paula.
__________

By nie zarzucić mi tylko faworyzowania anglojęzycznych stron polskie blogi, które każdy powinien znać i odwiedzać.

Anaboria, a wcześniej Inspiracje, a tak naprawdę www.bialylew.blogspot.com, to blog Albino i Ojca Kanonika, skupiający się na retrogamingu. Jedno z najciekawszych miejsc w polskiej blogosferze, poświęconych grom fabularnym. Na jego łamach powstał setting do D&D pt. Anaboria, łamiący nieco konwenanse typowych dodatków i choćby dlatego warto z nim się zapoznać.
__________


cRPG.blog to jeden z trzech blogów nefthegrey'a. Kolejne miejsce w polskiej sieci, którego nie wypada nie znać. Jeśli ktoś nie ma ochoty przebijać się przez setki wieści na temat gier komputerowych na portalach, by znaleźć info dotyczące tylko i wyłącznie fabularnych gier komputerowych, zaręczam że tam znajdzie to czego szuka. Jeśli nie - napewno znajdzie to na twitterze nefa.
I znowu dygresja. cRPG w Polsce to kolejna blogowa nisza - nef jest praktycznie bezkonkurencyjny.
Tagi:

Prześlij komentarz

Thx za poklepankę, w imieniu Ala i swoim. :)

Nie ma za co, cała przyjemność po mojej stronie.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget