Zaczęło się w Polsce

Dzisiaj ma miejsce premiera nowej fabularnej gry planszowej o nazwie "Zaczęło się w Polsce" Praktycznie wszystkie ważniejsze media odnotują to wydarzenie, ja postaram się skupić tylko na tym co powiedział/ napisał twórca tej gry Gregor Prędki.

Gra jest oparta na angielskojęzycznym Talismanie (u nas znanym jako "Magia i Miecz"). Plansza podzielona jest na trzy okresy i geograficzne Polski i Europy w latach 1939–1989.
Sama rozgrywka ma polegać na rywalizacji między graczami, wcielających się w archetypowych bohaterów ówczesnych czasów, których celem jest  dotarcie do Okrągłego Stołu. Gra posiada 300 kart przedstawiających zjawiska, przeciwności oraz wydarzenia historyczne.
Dołączona jest także ścieżka dźwiękowa którą stworzyli: Artur Rojek, Gaba Kulka, L.U.C, Tilt, Aurora, Ballady i Romanse, Made in Poland, Agressiva 69, Mona, Liberty Diamonds i Czesław Śpiewa.
Tworząc zasady i treści zawarte w kartach i na planszy, starałem się pogodzić „grywalność” z zawartością historycznych elementów edukacyjnych. Gra była tworzoną z myślą o graczach w różnym wieku, jednakże nacisk jest położony na starszą młodzież szkolną. Staraliśmy się również uniknąć nadmiernego patosu nieodmiennie obecnego w większości wydawnictw o podobnej tematyce. Mam nadzieję, że udało się tego dokonać i gra nie tylko dostarczy dużej przyjemności, ale również spełni zadanie edukacyjne, przekazując wiele ważnych faktów historycznych dotyczących najnowszej historii Polski.” 
 autor gry Gregor Prędki
„Początkowo planowałem, żeby w kartach zdarzeń i postaci wykorzystać fotografie, chcąc jednak  uniknąć  „podręcznikowej” estetyki, zdecydowałem się na narysowanie wszystkich kart. W ten sposób karty dziejów i postaci zyskały zupełnie inny kontekst, zbliżając się w swojej formie graficznej do  komiksu. Do gry powstało w sumie ponad 400 rysunków.
 Ilustrator Tomo Żyżyk


Gra jest elementem kampanii promocyjnej NCK w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu wojny i ukaże się także w angielskojęzycznej wersji  językowej.
PS. Czyli da się. I nie trzeba się oglądać na norweskie granty.
Tagi:

Prześlij komentarz

Wow, niezła rzecz. Przedni pomysł, wykonanie ok, no i promo w pytę.

O. K.

Da się, jak zawadzasz o martyrologię. Powstanie Warszawskie też się obiło kilkoma artami.

Furiath

A nie! Bo robili w gdańsku gry miejskie o solidarnosci z dotacji.

Wolę gry miejskie o obiciu Iwana za Batorego. Lub o zdobyciu Moskwy (nakręcone przez Polaków). ;)

F.

mam pomysł nawet na fajną grę historyczną :)

każdy z graczy prowadzi jeden z wielkich magnackich polskich rodów w XVI-XVII wieku, a celem jest zdobycie moskwy - kto będzie pierwszy :)

Z funduszu UE można zyskać kaskę na takie projekty. Co więcej można brać sobie euro na wycieczki na GenCony itp.(60%). Jest też sporo imprez (w tym przypadku dotyczących komp.) dających za free stoiska małym firmom (czytaj polskim)

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget