Z archiwum RPG PL: Złoty Smok #2

Drugi numer Złotego Smoka już z  samej okładki kusił nazwiskami: AS, Sterling, czy Komuda. Pismo ówcześnie kosztowało 29.500 co stanowiło równowartość półtorej piwa w lokalu.
Jak pisałem w poprzednim wpisie z cyklu "RPG PL 15 lat temu" na rynku mieliśmy już trzy pisma: Magię i Miecz, Labirynt i właśnie Złotego Smoka, który starał się godzić fantastykę, historię, gry fabularne itp.Na pierwszych stronach pojawiło się niepublikowane dotychczas opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego "Coś się kończy, coś się zaczyna", które miało być humorystycznym zakończeniem przygód Geralta. Na kolejnych wywiad z Bruce'm Sterling'iem, gościem ówczesnego Polconu 94 i jego opowiadanie "Obiad w Audoghaście". Pamiętam że rozbudziło ono wtedy nasze oczekiwania na Dark Sun. Piotr Gociek opublikował w tym numerze opowiadanie, które miało być pierwszym z cyklu "Unknown Heroes" zapowiadającym nowy, polski system RPG (który de facto nigdy nie ujrzał światła dziennego). Kolejne strony zajęła gra planszowa "Zbroja boga". Potem Galeria postaci i druga część Zodiaku (omawiający Panny i Ryby). Tomasz Mogiła Szajewski na kolejnych kartach rozpoczął cykl "Miecznicy kontra płatnerze", który jak w wiekszości tekstów tego autora był niezwykle pomocny. Jacek Komuda rozpisał się o początku i końcu kozaków zaporoskich - pewnikiem już wtedy myślał o Dzikich Polach.
"24 godziny" to druga część scenariusza, w którym  po raz pierwszy trafiłem w karierze moich postaci do izby wytrzeźwień za krnąbrność trzeciego stopnia wobec MG. Wtedy też poznałem znanego i cenionego wróża Rambo.
Komiks "Wilcze Kły" przemilczę bo należał on do ówcześnie niezwykle popularnego nurtu ilustracji złocienistych.
Kilka ostatnich stron zajał AS, Maciej Nowak, Tomasz Mogiła-Szajewski i wywiad z ...Fish'em (ex - Marillion) z którego to dowiedziałem się że jest miłośnikiem SF i Fantasy i pogrywa w AD&D!
A to wstępniak z tego numeru:
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget