777 dni Bagna!

Równo 777 dni temu na Bagnie pojawiła się wieść Magnesa :
Ruszyła wersja beta strony z wieściami ze świata fantastyki i gier fabularnych - Bagno - wzorowana na digg.com. Wygląd ulegnie jeszcze zmiany, ale można już dodawać wieści i wykopywać do woli. Zapraszam!
Czyli możemy już świętować dwulecie taplania się w Bagnie!
Kilkanaście dni później utopiłem na Bagnie swoją pierwszą testową wieść z mojego bloga "Stary Świat: Smoki". Zaraz potem napisałem w komentarzu:
"To działa! I to w miarę sprawnie...Przechodzę do fazy reklamowania Bagna." 
I tak się zaczęło. 

Powiem szczerze i bez kozery, że taki digg poświęcony tylko fantastyce i erpegom chodził mi już po głowie przed tym jak Magnes uruchomił Bagno. Nie wiedziałem jak to zrobić, nie umiałem i nie miałem możliwości, a tu nagle ka-boom! Magnes wystartował z świetną inicjatywą, która od razu mnie pochłonęła. Osobiście sądzę, że taki digg lepszy jest od agregatorów pokroju RPG Bloggers
W międzyczasie twittery odnotowały niezwykła popularność, a specjaliści z branży IT, twierdzą że będą one sporym zagrożeniem właśnie dla diggów. 
Czas pokaże.

Pamiętam, że swego czasu rywalizowałem z Sejim w statystykach użytkowników, do czasu kiedy podstępny admin nas nie oszukał i dodał sobie 500 postów (heh). Pamiętam też dzień, w którym żeby dobić do magicznej 500 utopionych wpisów, wrzuciłem ich kilkadziesiąt jednego poranka.

Bagno (mimo odpychającej nazwy) na dzień dzisiejszy jest chyba najciekawszym miejscem poświęconym fantastyce i grom fabularnym w polskiej sieci.
Co więcej wokół Bagna wyrosło forum autorskich, baza gier czy wreszcie Planetę blogów (a raczej odwrotnie?), która przejęła spuściznę po moim agregatorze ku uciesze gawiedzi. Bagno w tym czasie przeszło trochę zmian wizualnych, Magnes pododawał widżety, przyciski, etc. Ja sam niedawno wyczaiłem, że da się dodawać wpisy na Bagno wprost z czytnika RSS.
Jest jednak w Bagnie kilka drażniących spraw, któremu winni są sami użytkownicy, czyli  my społeczeństwo.

Szkoda że Bagno:
  • nie trafia do fandomu, tego prawdziwego fantastycznego, nie zabawkowogierczanego e-fundomu (poza chlubnymi wyjątkami jak np. wieści Ausira)
  • nie trafia do graczy komputerowych, co zapewne zwiększyłoby ruch na stronie (argumenty, które kiedyś się pojawiały, że gracze komputerowi zaleją bagno PeCetowym chłamem nie przemawiają do mnie - da się już filtrować to co chcemy widzieć na stronie głównej)
  •  najważniejsze "Tak wielu zawdzięcza tak wiele tak niewielu", czyli ma tylu przeglądaczy, a tak mało aktywnych użytkowników.


Pozostałe problemy dla mnie są marginalne: samotopienie, czy plucie jadem o kółkach wzajemnej adoracji nie trafiają do mnie bo świadczą tylko o złożoności złożonych zwojów mózgowych osób, które te słówka wypisują.
Dorosną...

Cóż pozostaje ... 
Życzyć Magnesowi i nam kolejnych 777 dni i gwałtowniejszego rozrostu, niż przez ostatnie dwa lata !


Trybuna Tetryczna
A polski news proszę pana... To jest pustka... Pustka proszę pana... Nic! Absolutnie nic. Załóżmy proszę pana. Że jak polski news proszę pana... Ciekawy nie? Widziałem taki news kiedyś... Na przykład, no ja wiem? Na przykład news o Wolsungu? Proszę pana okładka... I proszę pana patrze tak: sneak peak... Potem karta postaci... Potem tył okładki...I nic... Dłużyzna proszę pana... To jest dłu... po prostu dłu... dłużyzna proszę pana. Dłużyzna...
Proszę pana przeglądam Bagno... Pan rozumie... I tak patrzę sobie... siedzę se w Bagnie proszę pana... Normalnie... Patrzę na to i patrzę na to... No i aż mi się chce wyjść z... Bagna proszę pana... I wychodzę...
No i panie i kto za to płaci? Pan płaci... Pani płaci... My płacimy... To są nasze pieniądze proszę pana...
Tagi:

Prześlij komentarz

Autorskie to juz byly wczesniej. Niedawno dopiero sie przeniosly pod Wieze.

I gratulacje dla Bagna. Nazwa paskudna ;) ale dziala. Dzieki, Magnes!

Nazwę z tego co wiem to wymyślił Zuhar.

True, najlepszego dla Bagna.

podstępny admin nas nie oszukał i dodał sobie 500 postów

Bestia.

O.K.

Jesteś Bizajebisty

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget