Z archiwum RPG PL MiM#9/94

Numer 9 to mój biały kruk, ponieważ kilka stron jest źle wydrukowanych i mam je odbite na ksero. A zupełnie poważnie numer 9 jest szczególny - po raz pierwszy pojawił się w nim dział Warhammera, od tego momentu rozpoczęło się wsparcie dla tej gry ciągnące się przez kilkanaście numerów. Pojawiła się przygoda pt. "Element ryzyka" K.Rolstona, artykuły: "Nie potrzeba nam psycholi" CH. Feltona omawiający psychologię ras w WFRP i "Ręka przeznaczenia" o punktach przeznaczenia autorstwa Greame Davisa.


W almanachu pojawiły się dwa teksty: "Prezentacja świata" (Brzeziński powoli stawał się naprawdę dobrym tekściarzem tego pisma, prezentując świetne praktyczne artykuły) i (Hmmmmm?) "Karczmarzu piwa" (o karczmach).
Resztę zajęły Kryształy czasu i opowiadanie duetu: Komuda&Kołodziejczak, osadzone w w świecie KC.
W dziale Kryształów Czasu znalazły się: czary, bestiariusz, bogowie, zioła i mikstury, opis Bractwa Białego Miecza, ceny zamków i umocnień, skarby magiczne. Można było zacząć przebierać.I wstępniak:


Tagi:

Prześlij komentarz

"Element ryzyka" jest jednym z najbadziewniejszych oficjalnych scenariuszy do "Warhammera...", jakie znam.

Tu się nie zgodzę z Tobą Zbyszek.
Prowadziłem ten scenariusz wiele razy i mam odmienne zdanie. Osobiście lubie wiekszość scenariuszy dziadka Rolstona.
Scenariusz ma faktycznie jeden zasadniczy feler nie da się go przejść, jeśli jeden test nie wypadnie dobrze. Ale to co w nim jest fajne to to ze Ken wrzuca gracza/graczy w okreslone miejsce/ sytuacje i "róbcie co uwazacie za stosowne." Zapoznaje graczy z elementalistami i samym malutkim zywiołakiem. Fajna sprawa.

Prowadziłem Element Ryzyka. Po tym jak ten cały Wistenlich (czy jak mu było) odpalił ostrzgawczo rękę w stronę graczy zaczęły się teksty: Mistrzu! A rzuć okiem, a rzuć stopą! zrobiła się totalna głupawka. To była moja pierwsza porażka erpegowa.

Ale Neuro jak juz pisałem wczesne przygody WFRP sa swietne, ponieważ mamy: lokację/ konflikt i BG. I dalej róbcie co chcecie. Autor scenariusza zostawia BG na pewien okres czasu z przecinikiem jak ma to miejsce w "z niewielką pomocą...". Zbrojnie BG wyeliminować nie mogą, więc muszą kombinować. I to w tym jest cool, że nie są to KaCety, że "Jedziecie borem, lasem i wypadają k3 +1/poz. trolle w ręku z kwasem".

A mi w MiM 9 list wydrukowali :D

No popatrz! To Ty z Zamościa jednak jesteś!

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget