Z archiwum RPG PL MiM#4/93

Praktycznie posiadając 4 numer można było już grać w Kryształy Czasu na całego - pojawiły się zasady losowania postaci, rozszerzenie do gry "Magia i Miecz"(czyli dzisiejszego "Talizmana" wydawanego przez FFG.
Poza klubem strategów pojawiły sie relacje z Szedariady, Orkonu, recenzje Battletecha, Czarownik Damazy opowiedział o niewidzialności i pojawiła się "następna z naszej serii samodzielnych przygód" pt. Nieproszony gość
Numer kosztował 25000 i z tego co pamiętam była to równowartość Okocimia w lokalu. Wsród poszukujących graczy pojawił się Michał Wiśniewski z Wrocławia.
Jacek Rodek w wstępniaku napisał:

Tagi:

Prześlij komentarz

akurat znam tego Michała Wiśniewskiego :)

Ehh, czasem aż żałuję że tak późno zainteresowałem się RPG... takie fajne czasopisma były

5000 egezemplarzy - pomysleć, że dzisaj to marzenie ewentualnego wydawcy pisma RPG :)

Nie wiem czy to w tym numerze była tabelka różnych odchyleń psychicznych, dzieki której postać mogła zostać np. nekrofilem, homoseksualistą - dziś tego w RPG nie znajdziemy ;) zreztą kilka z tych bardziej przewalonych podpunktów wypadła z ostatecznego wydania gry, pozostał jednak po nich slad w postaci pustych wyników. Co wyglądało równie niedorzecznie jak 10 przykazań po korekcie.

Dokładnie, dokładnie Neuro w tym numerze. Mieliśmy w trupie coniedzielnego grania kolegę który losował pedofili, piromanów zawsze i ustawicznie.
Najczęstsza w jego przypadku była kombinacja biseksualista-piroman.
Sołtysi znosili jego zapędy, jednak spalone stodoły już nie i nierzadko musiał płacić za swe ogniste zapędy. W tym głową. Jednak w kolejną niedziele losował postać i znowuż zostawał z min. 2 ułomnościami. Taka Karma.

Dla mnie RPG zaczeło się właśnie od tego numeru. Czysty przypadek, skojarzenie tytułu i okładki z grą planszową. Tiiaaa....

Hor-Gur rządzi

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget