Z archiwum RPG PL MiM#3/93

W trzecim numerze Magii i Miecza znalazł się artykuł pt. Samotna przygoda mówiący o prowadzeniu przygód solo, esej na temat Warhammera oraz Klan Miłośników Gier Strategicznych, który już na stałe zagościł na ostatnich stronach MiM'a. Strona 32 poświęcona był klubom i Orkonowi, trzeba przyznać że było ich coraz więcej: sekcja przy Śląkfie, Awanturnik Artura Szyndlera, Cytadela i kilka innych anonsowanych przez osoby, które dziś pewnie można znaleźć tylko na NK.
Pozostała cześć to oczywiście KaCety: Miasto Ostrogar, Trafienia Krytyczne, System monetarny.
Numer ten niekiedy do dziś jest przywoływany z jeszcze jednego względu, mianowicie przygody: "Z niewielką pomocą moich przyjaciół" - w oryginale ta przygoda znalazła się w którymś z numerów White Dwarfa...jednak MiM zapomniał o tym wspomnieć. Tak czy owak była to pierwsza pełna przygoda dla całej drużyny opublikowana w piśmie- 93 rok. djt we wstępniaku pisał wtedy:
Tagi:

Prześlij komentarz

MiM zapomniał również wspomnieć o kiku grafikach zaczerpniętych z innych podręczników, no ale takie to były czasy :-)

Na tle genialnych ilustracji Musiała to już nie wydaje się być takie straszne. Natomiast pierwszy scenariusz RPG dla całej drużyny w Polsce i takie cóś, ale nie dziwota kiedy na chodnikach królowały "wieże": Panaskanika, Samyo i Tehnicsa ?

Nie wspomnielismy celowo bo przygoda w oryginale byla do mlotka ale prawa do niej mielismy:)
A.

Dopiero teraz znalazłem...
To był mój pierwszy...
Ja chcę KCty!!! Nowe (poprawione uzupełnione KCty!!!

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget