Epic Words - portal dla fanów D&D

Wczoraj dzięki Gnome Stew obadałem stronę Epic Words - portal dla graczy Dungeons & Dragons i nie tylko. Epic Words to CMS pozwalający na prowadzenie bloga, wiki, forum, danych o naszych bohaterach, czy gromadzenie plików związanych z RPG.

Czyli wszystko to, co od lat oferuje nam swojski portal od lat obecny w jednym numerze Playboya.
Czy warto korzystać z Epic Worlds?
Szczerze mówiąc nie wiem, czy sprawa warta jest zachodu, nie jestem Dewiantem i Dekadentem 4 ed., a z innej beczki Patrick Benson zrecenzował zapewne znacznie lepiej ode mnie to miejsce w sieci, więc ja się nie będę na to silił.
Pierwsze co rzuca się w oczy to 12 $ za użytkowanie Epic Words przez rok.
Dzięki tej opłacie, można stworzyć więcej, niż jedną kampanię (do 10), ponad trzech PC, czy przechowywać 1 gb danych.
W wersji Free Account przechowywanie informacji o trzech PC na darmowym koncie może wydawać się nieco uciążliwe.
Jeśli nie chcemy mieć wszystkiego scentralizowanego w jednym miejscu jak w przypadku tego portalu, wszystko praktycznie można mieć darmowe i uruchomić w innych miejscach i nie da się ukryć, że bardziej rozbudowane, niż to co oferuje E.W.
Już samo konto Google oferuje bloga, grupy dyskusyjne, knoll, talk etc.
Jeśli ktoś nie przepada za Google: Wiki można założyć w innym miejscu, bloga na wordpressie - obydwa miejsca oferują za darmo po 100 mb przestrzeni, jeśli to mało: box zapewni przestrzeń 25 gb, pozostaje więc tylko wykupienie subskrypcji w WotC na Character Builder (heh) i korzystanie z iplay4e characters.

By już nie wspomnieć o tym że można zaprząc do tej roli Yoono, który pozwala na znacznie więcej, a za sprawą dodatku do firefoxa gromadzi w pasku bocznym wiele fajnych aplikacji internetowych jak i obsługę komunikatorów, kont pocztowych, blogów, serwisów społecznościowych etc.
Obadać można.
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget