Czcionki

Pojawił się nowy startup iType.pl. Rzecz niezwykle przydatna dla wszystkich osób poszukujących nowych darmowych czcionek do swoich gier i innych dokumentów. Znaleźć tam można np. symbole Imperial fonts, Cathzulu Extras, Celtic Frames i pewnie wiele innych, które mogą się przydać erpegowcom. Czcionki przed instalacją można przetestować na stronie. Jak piszą autorzy o tym projekcie :
Misja portalu to podnoszenie świadomości estetycznej związanej z typografią u polskich użytkowników internetu.
Tagi:

Prześlij komentarz

Pomijając oczywistą przydatność strony - możesz wytłumaczyć co znaczy słowo startup? Co chwilę się na to natykam, a odpowiedzi jak nie było tak nie ma...

Szabel, google nie boli :). Co do iType to ciekawa inicjatywa ale nie mająca większych szans. Poza tym mają mało czcionek z polskimi znakami.

- startupem określa się młode, dynamiczne firmy działające w Internecie, finansowane przez konsorcja venture capital, które mają szansę osiągnięcia szybkiego sukcesu. W ostatnim czasie najczęściej startupy przyjmują postać internetowych serwisów Web 2.0. Zazwyczaj do roku czasu startup osiąga sukces, zaczynając przynosić duże zyski, albo ponosi porażkę i znika ostatecznie z rynku.

Za: www.i-slownik.pl/1,2410,startup.html

Generalnie z samego założenia startup może zaskoczyć lub nie, tak więc... różnorako to może być.

Co się zaś tyczy ilości znaków PL. Pewnie masz racje, ale jest za to sporo darmowych w jednym miejscu.

Portal powstał m.in. też po to by zrzeszyć polskich twórców fontów (każdy z użytkowników może dodać nową czcionkę) - wtedy baza z polskimi automatycznie się będzie powiększała! Bardzo liczymy właśnie na współpracę! :)

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget