Nowa Fantastyka 5/09

Za sprawą Nowej Fantastyki 5/09 po nitce do kłębka doszedłem do informacji o bielszczaninie Dawidzie Juraszku.
W ostatnim numerze (#42) Science Fiction, Fantasy i Horror opublikowano jego opowiadanie pt. 2647: Odyseja kosmiczna (fragment tutaj), osadzone w świecie przyszłości z elementami świata znanego z przeszłości. Rzecz o tyle zabawna, że po jednej z moich biesiad VVV? w Dzikich Polach, wraz ze znajomymi przy gorzale podśmiewaliśmy się z tego crossovera, że jego sequel powinien łączyć CP2020 i DP. Potem na forum Dzikich Pól robiliśmy podśmichujki, że lepiej sprawdziłoby się już DP z Star Wars.
Muszę kupić kwietniowy numer SFFiH i zapoznać się z tym opowiadaniem, bo waćpanna Aniela w zderzeniu z kosmitami, zdaje się być tego warta...
W majowej NF jest jeszcze kilka fajnych rzeczy:
"W krainie parowej rewolucji" - o steampunku (czy jak zwie kto inny retropunku) od jego początków po dzień dzisiejszy, pisze Jan Żerański w dziale publicystyki.
Orbitowski rozwala mi serce, za każdym razem chwytam od niego kolejny film do obejrzenia. Tak było w przypadku Doliny Cieni i paru innych. W ostatnim felietonie omówił horror pt. Sauna. W moim mniemaniu film jest świetny i tu trzeba przyznać że, Orbitowski (nominowany ostatnio do nagrody Donga) ma nosa do dobrych filmów. Rzecz doskonała do przeniesienia na scenariusz i do Dzikich Pól i Warhammera, co nie omieszkam kiedyś zrobić. Nową Fantastykę warto kupować nawet dla polecanek Orbitowskiego.
Poza tym czekają jeszcze wywiad z Lechęm Jęczmykiem, felietony i jak zwykle opowiadania.
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget